... و عشق حاصل چندین عمل متقابل است نه یک عمل! در ضمن اگر برای هر کاری می توان دستور داد برای «دوست داشتن» دستوری نمی توان صادر کرد. و این یگانه کاری است که اطلاعیه پذیر نیست!

عشق ورزیدن محصول سرشار شدن از یک نیاز آتشین است. ناگفته پیداست که عشق در شتاب زاده نمی شود. و با سن تقویمی پیوندی ندارد بیشتر با سن ذهنی است که تعبیر می شود. هرگز نمی توان پذیرفت که قسمتی از جهان در روشنایی عشق فرو رفته باشد و پاره ای دیگر در تاریکی کینه گم شده باشد.

ما انسان ها به یکدیگر پیوسته و وابسته و دل بسته ایم همانند ریشه های کوه ها هستیم که نمی توانیم بی خبر از یکدیگر آتشفشان کنیم. باید با تمام وجود دریابیم فرصت هایی را که برای همیشه از دست می روند، و علت آن ها را درک کنیم. زیرا اگر علت ها شناخته شوند شگفتی ها و حیرانی ها و سرگردانی ها از میان می روند، و سارقانِ عمر انسان برای همیشه بی بساط می شوند!

«عشق» در گشت و گذارها، در آغوش طبیعت، در باران، در تماشای آسمان، در دیدن پرندگان مهاجر، در واژه واژه ی شاعران راستین، در تماشای فیلم کارگردانان تغییر دهنده ی جهان، درمطالعه ی صبورانه ی شاهکارهای هستی و در غزل های عارفان دوزخ آشام و خنده های دلنشین فرشته های از آتش گذشته ... ساخته می شود.

ادامه دارد ...

/ 9 نظر / 18 بازدید
مینا صیادی

و عشق صدای فاصله هاست صدای فاصله هایی که غرق ابهامند....

هاشم میرزایی

واسه مینا arzeshe har kas be andazeye arzeshi ast ke be zaman ghael ast.va to mitavani movafagh tarin bashi

زعفران

بیا آب شو مثل یک واژه در سطر خاموشی ام بیاذوب کن در کف دست من جرم نورانی عشق را بیا مرا سرشار کن....

زعفران

خوشا به حال گیاهان که عاشقان نورند و دست منبسط نور روی شانه ی آنهاست....

پویا

مخلص استاد میرزایی... بلاخره یه پست جدید...[نیشخند][نیشخند][نیشخند] سال نو مبارک

پویا

آقا من معذرت می خوام...مثین که تو سال جدید به شدت پر کار شدین تو این وبلاگ!!![زبان]

طاهره!

این متن رو خیلی دوست میدارم...[لبخند] یاد این شعرم افتادم که برامون میخوندین(حالا شاید بی ربط باشه ولی همین طوری یادم افتاد) : من بسته ی تو هستم لازم به بستنی نیست...[لبخند]

سروناز الماسی

اگه همه ی آدما به عشق اعتقاد داشتن دیگه به بهشت نیازی نبود ! همه جا بهشت میشد و همه بهشتی! ولی افسوس که بجز نقش حروف این کلمه روی کاغذ بی روح چیز دیگه ای نمی بینن ونمی خوان که ببینن!

mahsaaa

sakenane darya pas az modati sedaye amvaj ra nemishenavand.....che talkh ast gheseye adat.....